Rustykalne

Nasza oferta zawiera cały przekrój płytek rustykalnych. Od płytek podłogowych lub ściennych w geometryczne lub roślinne wzory, po płytki, które wyróżniają się postarzanym wyglądem. Posiadamy też duży wybór płytek imitujących cegłę. Nasz produkt Stara Cegła, zamienia każdą ścienną powierzchnię w ceglane dzieło sztuki.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Oferta w naszym sklepie cały czas się rozrasta - jeżeli potrzebujesz płytek innych, niż dostępne na stronie - NAPISZ DO NAS. Przygotujemy wycenę.

Nasza oferta zawiera cały przekrój płytek rustykalnych. Od płytek podłogowych lub ściennych w geometryczne lub roślinne wzory, po płytki, które wyróżniają się postarzanym wyglądem. Posiadamy też duży wybór płytek imitujących cegłę. Nasz produkt Stara Cegła, zamienia każdą ścienną powierzchnię w ceglane dzieło sztuki.

Płytki rustykalne do kuchni i łazienki - czy to dobry wybór?

Jeżeli odpowiada Wam styl rustykalny, to z powodzeniem możecie użyć takiego produktu do uzupełnienia swojej aranżacji. Najbardziej uniwersalne wzory, to imitacje kamienia lub drewna. Ich naturalny wygląd jest bezpiecznym i ponadczasowym atutem stylowych wnętrz. Niezawodnym elementem aranżacji mogłyby być płytki z cegły - przy czym my polecamy imitację starej cegły z prefabrykatu betonowego. Taki materiał cechuje się:

  • bardzo dobrą wytrzymałością,
  • występuje w wielu kolorach,
  • ma nieregularne, naturalne kształty
  • może być stosowany na zewnątrz - jest mrozoodporny

Należy pamiętać, aby płytki a'la stara cegła dodatkowo zaimpregnować - konkretnie powierzchnie narażone na kontakt z wodą. Taki materiał, tak jak i zwykłe płytki z cegły, ma pewną nasiąkliwość, której w pewnych warunkach chcemy się wystrzec.

Concretto Stara Cegła - efekt zamiłowania do stylu rustykalnego

W naszej ofercie znajdziecie płytkę imitację starej cegły, którą sami produkujemy. Uwielbiamy styl rustykalny. Dlatego postanowiliśmy część produktów stworzyć sami - wymarzoną imitację płytki z cegły.

Imitacja starej cegły w mieszkaniach?

Zdecydowanie jesteśmy na tak. Polskie wnętrza nie kłamią - uwielbiamy starą cegłę i naprawdę wiele osób marzy, aby mieć takie płytki w swoim domu. Może nasuwać się myśl, że płytki rustykalne nie pasują do bloków, biurowców, ale to nieprawda. Każde pomieszczenie jest jak osobny świat, a dzięki imitacjom kamienia, drewna czy starej cegły, nadajemy wnętrzom absolutnie niepowtarzalny styl. 

Terakota czy gres?

Płytki podłogowe są zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenia lub przetarcia. Jeżeli naszym priorytetem jest bardzo duża wytrzymałość, lepszym wyborem będzie gres, najlepiej barwiony w masie. Taki produkt pozwoli dłużej cieszyć się niezmienionym wyglądem wnętrza. Jednak nie zawsze jest to niezbędne - większość płytek podłogowych wykonanych z terakoty ma wystarczającą wytrzymałość do użytku domowego. A ewentualne przetarcia, to jedna z cech płytek rustykalnych.

Połączenie wytrzymałości i stylu dawnych lat

Płytki rustykalne dają niepowtarzalny efekt. Dzięki nim, możemy odtworzyć aranżacje, które zachwycały kilkaset lat temu. Płytki z cegły, małe płytki podłogowe np. w rozmiarze 20x20 lub 45x45 ( często dzielone na 4 mniejsze kafle ) dodają unikatowości współczesnym wnętrzom.

Artystyczne detale w stylu rustykalnym, obok których nie możesz przejść obojętnie

Wzory geometryczne, mnogość kolorów lub krawędzie płytki, które są nieregularnie, Wszystkie te cechy nadają wnętrzom powiew artyzmu i oryginalności. Motywy nieregularne, postarzane lub geometryczne na płytkach podłogowych mają jeszcze jedną zaletę - potrafią skutecznie zamaskować nieczystości. 

Płytki rustykalne - przegląd produktów

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji, które mogą być ozdobą niejednej aranżacji:

Paradyż Ilario (concretto.pl)

Paradyż Natural (concretto.pl)

Vives Aranda (concretto.pl)

Menu

Napisz do nas

Menu

Ustawienia

PL/DE

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się