Imitacja trójwymiaru, 3D

Inaczej nazywane płytkami strukturalnymi, wypukłymi, płytkami ze strukturą 3d lub trójwymiarowymi - jeżeli szukasz rozwiązania oryginalnego i przyciągającego uwagę, płytki z wypukłym wzorem to doskonały wybór!

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Oferta w naszym sklepie cały czas się rozrasta - jeżeli potrzebujesz płytek innych, niż dostępne na stronie - NAPISZ DO NAS. Przygotujemy wycenę.

Twoje wymarzone płytki 3D - do jakiego pomieszczenia?

Płytki ceramiczne 3D, ze względu na swoją wypukłą strukturę, mogą być używane wyłącznie jako płytki na ściany. Położenie płytki ceramicznej 3D na podłodze byłoby błędem z wielu powodów - nacisk na wypukłości przy chodzeniu byłby zbyt duży - szkliwo łatwo uległoby przetarciu a kafelki mogłyby popękać. Dodatkowo, przy płytkach o głębokiej strukturze, użytkowanie byłoby niewygodne i trudno byłoby te płytki utrzymać w czystości. Absolutnie odradzamy.

Jeżeli jednak decydujecie się na ułożenie trójwymiarowych mozaik lub płytki ceramicznej na ścianie, to każda aranżacja i pomieszczenie nada się do tego doskonale. Salon, łazienka, kuchnia, hol hotelu lub dekoracyjna ściana w salonie fryzjerskim lub stomatologicznym - trójwymiarowa naścienna dekoracja robi piorunujące wrażenie!

Trójwymiarowe płytki ścienne do kuchni i łazienki - na co zwrócić uwagę?

Płytki 3D występują w wielu formatach - od bardziej standardowych, jak 20x20 czy 30x90 cm, po wymyślne mozaiki w kształcie arabeski, łezki, heksagonów i okręgów. Przede wszystkim, przy doborze płytek do kuchni czy łazienki, należy zwrócić uwagę na dokładne miejsce przeznaczenia kafelek. Miejsca w łazience, gdzie płytki są ciągle narażone na kontakt z wodą, jak kabiny prysznicowe, nie są dobrym miejscem dla płytek ceramicznych 3D. Również w kuchni, przy kuchence nie polecamy ich stosować. W obydwóch miejscach utrzymanie ich w czystości może być trudne i pracochłonne. A im częściej będziemy musieli szorować nasze wymarzone mozaiki, tym szybciej ulegną one zniszczeniu.

Płytki 3D świetnie się prezentują jako dekor na jednej ze ścian lub jako element wpleciony między gładkie kafle.

I tak właśnie polecamy stosować trójwymiarowe wzory. Jeżeli marzą Wam się odważne aranżacje z płytkami ceramicznymi 3D, a nie wiecie, gdzie by pasowały - skorzystajcie z usługi architekta. Taka osoba zrozumie Wasze potrzeby i jest gwarancją stylowego pomieszczenia.

Białe i czarne płytki 3D - walory połączenia stylu klasycznego i nowoczesnego

Trójwymiarowe płytki, ze względu na swoje niepowtarzalne kształty, często są dostępne u producentów w stonowanych, prostych kolorach. Biały, czy czarny, ewentualnie odcienie szarości - w połączeniu z szachownicą na podłodze, możemy łączyć style i stworzyć naprawdę ciekawe wnętrze. Do dopełnienia efektu, warto zadbać o dobre oświetlenie ściany z płytkami ściennymi 3D - odpowiednio dobrane kolorystycznie światło, spotęguje trójwymiarowy efekt.

Eleganckie płytki ceramiczne 3D - przegląd produktów

W naszej ofercie, którą stale powiększamy, znajdziecie produkty ( gresy, glazurę i terakotę ) do wyposażenia niejednego wnętrza w płytki 3D. Poniżej znajdziecie kilka propozycji od naszych ulubionych producentów, które naszym zdaniem są wyjątkowo ciekawe i wiemy, że są doskonałej jakości:

Equipe Hanoi Arco Celadon 10x10 30024 (concretto.pl)

Concretto.pl - Paradyż Rockstone Antracite Mozaika Cięta Mix 20,4x23,8

Concretto.pl - Tubądzin Reflection Navy 2 Dekor Ścienny 148x148

Jeżeli nie udało Wam się znaleźć pewnego produktu, lub szukacie płytek innego producenta - napiszcie do nas mejlowo lub przez formularz kontaktowy. Prześlijcie opis albo zdjęcie płytki lub wnętrza - współpracujemy z wieloma producentami i postaramy się znaleźć dla Was idealny produkt. Warto też przesłać do nas potrzebną ilość płytki. Będziemy mogli Wam odesłać od razu kompletną wycenę. Czekamy na wasze wiadomości!

Menu

Napisz do nas

Menu

Ustawienia

PL/DE

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się