Lastryko

Lastryko, czy też terazzo lub lastriko, to płytka ceramiczna imitująca materiał, składający się z cementu wody i grysu kamiennego, zeszlifowany na gładko. Mała kamionka wtopiona w płytki, jest wyjątkowym akcentem nowoczesnych pomieszczeń.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Oferta w naszym sklepie cały czas się rozrasta - jeżeli potrzebujesz płytek innych, niż dostępne na stronie - NAPISZ DO NAS. Przygotujemy wycenę.

Płytki lastryko

Lastryko, czy też terazzo lub lastriko, to płytka ceramiczna imitująca materiał, składający się z cementu wody i grysu kamiennego, zeszlifowany na gładko. Mała kamionka wtopiona w płytki, jest wyjątkowym akcentem nowoczesnych pomieszczeń.

Kiedy powstało lastryko?

Jest to materiał, który był ozdobą wnętrz już w neolicie a potem w starożytności. Oczywiście wtedy występował on jako klasyczne lastryko, nie w formie gresowej lub imitacji z terakoty.

Czy płytki lastryko nadają się do łazienki?

Materiał, jakim jest lastryko, zawsze wymagał dodatkowej impregnacji, aby nie chłonął wody i był odporny na uszkodzenia. Aktualne imitacje kamienia, płytki gresowe, są impregnowane w procesie produkcyjnym i bez problemu mogą zostać użyte w łazience lub innych pomieszczeniach. Płytki lastryko to idealny wybór do wnętrz - ta imitacja kamienia zawsze gra pierwsze skrzypce wystroju.

Płytka ceramiczna a'la lastryko ma jeszcze jedną, nieocenioną zaletę - drobny wzór płytki, skutecznie maskuje wszelkie nieczystości.

 Z czym łączyć lastryko?

Płytka ceramiczna lastryko idealnie współgra z kamieniem, takim jak granit, marmur czy łupek. Pasującym elementem wnętrz będzie również płytka gresowa drewnopodobna. Doskonałym wyborem jest również płytka ceramiczna Monocolor - jednolite kolory pozwolą płytkom lastryko zachwycać swoim klasycznym wyglądem.

Który produkt wybrać?

Mamy dla Państwa wiele propozycji płytek lastryko, najczęściej sprzedawanych na m2.

Domino Micare (concretto.pl)

Vives Brenta (concretto.pl)

Vives Portofino (concretto.pl)

Menu

Napisz do nas

Menu

Ustawienia

PL/DE

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się