Retro, Vintage, Klasyczne

Styl retro to już stały bywalec polskich wnętrz. Z początku decydowaliśmy się wyłącznie na delikatne akcenty z płytki vintage, a teraz projektujemy mieszkania całe w starej cegle lub postarzanych płytkach. Efekt jest powalający.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Oferta w naszym sklepie cały czas się rozrasta - NAPISZ DO NAS. Przygotujemy wycenę.

Płytki retro, vintage i klasyczne - jakie to modele?

Płytkami w stylu retro lub vintage, określamy modele, które są celowo postarzane w procesie produkcyjnym, dzięki czemu sprawiają wrażenie starych, zużytych. Te style doskonale współgrają z powierzchniami wnętrz - pomieszczenia, mimo, że są nowe, sprawiają wrażenia dojrzałych i kompletnych.

Płytki w stylu retro - na ścianę czy na podłogę?

Zarówno na podłodze jak i na ścianie, w łazienkach i kuchniach, płytki retro pasują jak ulał i mogą nadać pomieszczeniu oryginalny wygląd. Klasyczną, bardzo popularną kompozycją są płytki podłogowe gresowe w geometryczne lub ornamentowe wzory, odpowiednio postarzane. Jako płytki ścienne, w takim zestawieniu, świetnie komponują się płytki ceglane - mała cegiełka ułożona z przesunięciem lub w jodełkę, to wyjątkowy element wnętrza.

Stara cegła - nasz ulubiony wybór

Jesteśmy absolutnymi fanami płytki typu stara cegła. Więcej - nasze umiłowanie do tej płytki uczyniło nas jej producentem. Produkujemy starą cegłę retro z prefabrykatu betonowego, w kilku, najbardziej klasycznych kolorach. Dbamy o to, aby produkt był niejednorodny - aby jak najlepiej imitował starą cegłę rozbiórkową.

Stara Cegła Concretto to sztandarowy przykład płytki w stylu vintage.

Nasza stara cegła doskonale sprawdza się jako płytka ścienna, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz - jest mrozoodoporna. Z powodzeniem można nią obłożyć elewację budynku. Ze względu na materiał, z jakiego jest wykonana, w pomieszczeniach, w których płytki ceglane mają duży kontakt z wodą, polecamy ich dodatkową impregnację. Zabezpiecza to cegłę dekoracyjną przed wilgocią i pozwala długo cieszyć się perfekcyjną łazienką w stylu retro. Poniżej znajdziecie odnośniki do naszej cegiełki:

Czy płytki w stylu starej cegły nadają się do salonu?

Z pewnością nie raz spotkaliście się z płytkami ceglanymi ułożonymi w przestrzeni pomiędzy szafkami w kuchni lub np. w holu. Salon jest kolejnym miejscem, gdzie z powodzeniem możemy zastosować płytkę z cegły. Niejednorodne wzory starej cegły sprawdzają się wyśmienicie, np. jako ozdobna dekoracja jednej z głównych ścian, przy której mamy telewizor. Nie brak opinii, że Polacy uwielbiają taką kompozycję i po wprawnym ułożeniu starej cegły retro, zbierzemy niejedną pochwałę od znajomych.

Glazura i płytki podłogowe - przegląd produktów i kolekcji

Z dumą i przyjemnością polecamy Wam naszą Starą Cegłę Concretto, aczkolwiek nasza oferta płytek i gresów vintage jest znacznie większa, to też poniżej dodajemy odnośniki do kilku modeli, które w naszej opinii są sprawdzone, na żywo prezentują się świetnie i upiększą obłożoną powierzchnię:

Jeżeli nie udało Wam się znaleźć w naszej ofercie produktu, który szukacie - nic straconego! Prześlijcie nam mejlowo lub przez formularz kontaktowy zdjęcia lub opis produktu, najlepiej z metrażem, jaki będzie potrzebny. Współpracujemy z wieloma producentami i postaramy się dobrać dla Was taki sam lub maksymalnie zbliżony produkt. Zapraszamy do kontaktu.

 

Menu

Napisz do nas

Menu

Ustawienia

PL/DE

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się