Metalizowane / Imitacja metalu

Głęboka, nasycona barwa płytek metalizowanych to ich bezsprzeczny atut. Bezkompromisowe, każde pomieszczenie czynią wyjątkowym. Są nieodłącznym elementem stylu industrialnego i loftowego. Płytki gresowe mogą imitować złoto, srebro, platynę jak i inne metale. Modne są również płytki postarzane -imitujące metal zardzewiały lub pokryty patyną.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Oferta w naszym sklepie cały czas się rozrasta - jeżeli potrzebujesz płytek innych, niż dostępne na stronie - NAPISZ DO NAS. Przygotujemy wycenę.

Płytki podłogowe metalizowane - do jakich pomieszczeń?

Marzeniem każdego producenta jest, aby wszystkie kafelki z jego oferty nadawały się do wszystkich możliwych pomieszczeń - nie zawsze jest to możliwe, ale mnogość styli i kolekcji, umożliwia klientom dobór płytek ceramicznych do większości wnętrz. 

Pomieszczenia w stylu industrialnym - płytki metalizowane tu pasują najbardziej.

Absolutnym top, jeżeli chodzi o komplementarność płytki imitującej metal są pomieszczenia w stylu industrialnym. Połączenie betonu architektonicznego wraz z mozaiką imitującą postarzany, pokryty rdzą metal to właściwie sztandarowy przykład stylu industrialnego. Płytka gresowa metalizowana w stylu loftowym również odnajduje się jak ryba w wodzie. Ciekawym połączeniem są np. metalizowane heksagony wraz z kamieniem naturalnym, to połączenie odważne i stylowe. Płytki ceramiczne imitujące skorodowany metal są w pewnym stopniu uniwersalne - nadają pomieszczeniu rustykalny sznyt, dodają prawdziwej treści.

Matowe, błyszczące i lappato - płytki metalizowane ozdobą wnętrza

Każde dostępne płytki ceramiczne występują w wielu wykończeniach powierzchni - producenci dbają, abyśmy mogli wypełniać swoje pomieszczenia kaflami o cechach, których dokładnie pożądamy. Płytki gresowe najczęściej dzielą się na matowe, błyszczące i lappato ( półpolerowane ). Te 3 rodzaje wykończenia powierzchni produktu dają nam ogrom możliwości. Użycie w jednym wnętrzu tej samej płytki o powierzchni matowej i błyszczącej, może być doskonałym pomysłem:

  • ze względów praktycznych - płytkę matową używamy w miejscach dużego kontaktu z wodą
  • ze względów estetycznych - przełamanie powierzchni płytki podłogowej prezentuje się po prostu świetnie

Trwałość i wytrzymałość płytek imitujących metal - najważniejsze informacje

Przy wyborze płytki metalizowanej, należy starannie przestudiować jej wytrzymałość - większość gresów, np. w rozmiarze 60x60 lub 60x120 cechuje się standardową wytrzymałością i nie musimy się martwić, ale specyficzne płytki ceramiczne lub mozaiki, imitujące srebro lub złoto, powinny otrzymać od nas więcej uwagi. Modele z kolekcji płytek srebrnych lub złotych, często w istocie pokryte są delikatną warstwą metalu, która ma słabsze właściwości niż większość płytek. Takie kafelki nie powinny być użyte w miejscu, gdzie będą narażone na duże zmiany temperatury, gdzie będą wymagać szorowania ( kabiny prysznicowe, tzw. fartuch kuchenny ).

Najciekawsze propozycje płytek gresowych i płytek ceramicznych

W naszej ofercie znajdziecie wiele kolekcji i produktów od polskich i zagranicznych producentów, w których znajdują się płytki imitujące metal. Płytki metalizowane to doskonały wybór dla odważnych osób, poniżej prezentujemy kilka naszym zdaniem najciekawszych dostępnych wzorów:

Paradyż Glitter Mood (concretto.pl)

Paradyż Night Queen (concretto.pl)

Paradyż Noisy Whisper (concretto.pl)

Tubądzin Brass (concretto.pl)

Tubądzin Patina Plate (concretto.pl)

Zachęcamy również do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, w przypadku potrzeby wyceny większej ilości płytek - postaramy się stworzyć dla Was jak najbardziej konkurencyjną ofertę, aby nasze mozaiki i płytki gresowe cieszyły nie tylko oko, ale i portfel.

 

Menu

Napisz do nas

Menu

Ustawienia

PL/DE

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się